Okolica Białki Tatrzańskiej


Urokliwa okolica domu wypoczynkowego Pod Litwinką w Białce Tatrzańskiej zachęca przede wszystkim do spacerów brzegami rzeki Białki, do lasu czy w góry.

W Gorcach znajdują się oznaczone i bezpieczne szlaki. Dobrze utrzymane schroniska, przepiękne widoki, łatwe trasy są idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi czy turystów poszukujących wytchnienia bez tłumów na szlaku.

Tatry to raj dla miłośników aktywnej i bardziej wyczerpującej wspinaczki. Szczególnie polecane dla wędrowców dysponujących niezbędnym ekwipunkiem.

Pieniny stanowią kompromis pomiędzy łagodnymi Gorcami i majestatycznymi Tatrami, oferują bogactwo różnorodności.

Ale na zdobywców czekają nie tylko górskie szlaki! Miłośnicy białego puchu skorzystają z wielu okolicznych wyciągów narciarskich (m.in. Kotelnica, Bania, Wysoki Wierch, Litwinka, Zebra). Trasy o różnym stopniu trudności są dobrze przygotowane, oświetlone i dośnieżone.

Lubiących kąpiele zapraszamy nie tylko nad rzekę Białkę, lecz również do termy. I to nie jednej! W okolicy znajdują się aż trzy kompleksy geotermalne: Białka, Bukowina i Szaflary. Nie zapominajmy również o innych atrakcjach okolicy. Nasi goście z pewnością zwidzą zamki w Niedzicy i Czorsztynie, popłyną w rejs po Zalewie Czorsztyńskim, będą uczestnikami spływu Dunajcem czy odwiedzą Czerwony Klasztor na Słowacji. A to zaledwie tylko kilka z licznych miejsc do poznania. Lista nie ma końca!