Kuchnia


Tradycyjne polskie potrawy z elementami regionalnymi Białki Tatrzańskiej – to domena kuchni Pod Litwinką. Wszystkie posiłki przygotowujemy sami, ze świeżych produktów najwyższej jakości. Gościom naszych pokoi oferujemy własne przetwory, wędliny, domowe wypieki. Dokładamy wszelkich starań, abyście w Pod Litwinką czuli się jak u siebie. Nasze specjały przyrządzamy w oparciu o dawne, rodzinne receptury przekazywane sobie z pokolenia na pokolenie. Warto spróbować.

Serwujemy śniadania i obiadokolacje:

  • Śniadania podajemy w formie bufetu w godzinach: 8.00-10.00
  • Obiadokolacja jest dostępna w godzinach: 15.00- 17.00

DIETETYCZNIE

Obok tradycyjnych potraw istnieje możliwość zamówienia menu zgodnego z własnymi preferencjami. Po wcześniejszym uzgodnieniu przygotowujemy posiłki dla wegetarian, wegan. Gotujemy dania bezmięsne oraz bez produktów pochodzenia zwierzęcego. Serwujemy również posiłki składające się wyłącznie z owoców i warzyw. Pragniemy, aby Pod Litwinką – miejsce tak bliskie naszemu sercu, stało się również miejscem ważnym dla Was. Stąd dbamy o każdy szczegół także w Waszym menu.

COŚ SŁODKIEGO

Każdy łasuch znajdzie u nas coś dla siebie. Codziennie podajemy pyszny deser. Domowe ciasta, ciasteczka, konfitury, miód z zaprzyjaźnionej pasieki sprawiają, że nasi goście wracają do nas przez lata. Być może zechcecie spróbować naszych przepisów w swojej kuchni? A może podzielicie się z nami swoimi sprawdzonymi, domowymi recepturami? Chętnie wypróbujemy. Przecież Wy również tworzycie klimat Pod Litwinką.

ŚWIĄTECZNIE

W okresie świąt staramy się podtrzymywać polskie i góralskie tradycje Białki Tatrzańskiej. Stoły Pod Litwinką zdobią świąteczne potrawy, które wielu przypominają smaki i zapachy dzieciństwa. Chcemy, aby święta spędzone w naszym domu były wyjątkowe. Tworzymy rodzinną, ciepłą atmosferę nie tylko poprzez wspólne zasiadanie do stołu pełnego pyszności. Razem ubieramy też choinkę, szukamy prezentów… po prostu razem cieszymy się z tego niezwykłego świątecznego czasu.